Vatandaşlık İdare Hukuku Ders Notu PDF İndir

İdare Hukuku Ders Notu

Vatandaşlık İdare Hukuku Ders Notu PDF İndir, KPSS vatandaşlık dersi idare hukuku konusu video ders notları ve özet konu anlatımı güncel PDF.

Kamu Personel Seçme Sınavı’na hazırlanan memur adayları için vatandaşlık dersinde en çok soru çıkan konulardan biri olan İdare Hukuku dersi konu anlatımı ve ders notlarını PDF formatında paylaştık. Yazımızın devamındaki bağlantılardan güncel İdare Hukuku konu anlatımlı ders takip defterini görüntüleyip ücretsiz indirebilirsiniz.

Vatandaşlık İdare Hukuku Ders Notu.pdf

İndirmek İçin Tıklayınız!

Bilgi Notu! İdare hukuku, devletin ve kamu kurumlarının yönetim faaliyetlerini düzenleyen, vatandaşların hak ve yükümlülüklerini belirleyen ve denetleyen hukuk dalıdır. İdare hukuku, kamu yararını sağlamak, hukukun üstünlüğünü korumak ve idarenin meşruiyetini artırmak amacıyla idarenin faaliyet ve örgütlenmesine ilişkin kurallar koyar. İdare hukuku, idari işlemler, idari sözleşmeler, idari yargı, idari sorumluluk, kamu hizmeti, kamu malları, idari örgütler, idari yetkiler, idari denetim gibi konuları inceler. İdare hukuku, 19. yüzyılda Fransa’da ortaya çıkmış ve diğer ülkelere de yayılmıştır. Türkiye’de idare hukuku, anayasa, kanunlar, yönetmelikler, genelgeler, içtihatlar ve doktrinler gibi kaynaklardan oluşur.

Not İndir sitesinde KPSS Ders Notu ve tüm ders çalışma dokümanları yer almaktadır. Site içi arama yaparak tüm kaynaklara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*